نکات تربیتی ستاره دار

دوران کرونا

دوران کرونا

این روزها فصل مشترک دغدغه‌های خانواده‌ها این شده که تنش و درگیری بین بچه‌ها با یکدیگر و با پدرومادرها بالا رفته و سردرگم‌بودن خانواده‌ها که نمی‌دانند دوران قرنطینه خانگی کی‌تمام می‌شود، مزید بر علت شده که گاهی شرایط خانه‌ماندن‌ها سخت شود.
واقعیت این است که ضمیر ناخوداگاه بچه‌ها در کمین نشسته تا رفتارها و واکنش‌های این روزهای ما را در خودش ذخیره کند و در روزهای سخت و بحران پیش‌پای فرزندمان بگذارد.
اگر نکته تربیتی قبل را خوانده باشید، قرار شد حساب‌مان را با دل‌مان صاف کنیم و ببینیم که قرار است چه چیزهایی را برای فرزندان‌مان بسازیم؟
اگر شما هم مثل خیلی از والدهای دیگر به‌دنبال این هستید که این روزها را با خوبی و خوشی هرچه بیشتر طی کنید، یادتان نرود که حال خوب منزل شما و بچه‌ها در گرو حال خوب خود شماست. اینکه ما بتوانیم برای این روزهای قرنطینه، برنامه‌ریزی کنیم خیلی به ما کمک می‌کند تا شادتر بمانیم.
سعی کنیم در این روزها حداقل یک ساعت را با بچه‌ها به‌طور مفید بازی کنیم و شاد باشیم و از ته دل بخندیم و بدویم!
اگر در این میان زمانی را هم برای بازی‌های خانوادگی اضافه کنید، روح بچه‌ها را خیلی بیشتر از قبل غنی می‌کنید و می‌توانید بقیه روز خود را در این آرامش بگذرانید که شما سعی خودتان را کرده‌اید و کرونای غم را در منزل‌تان شکست داده‌اید! شما مدافعان امنیت روحی فرزندان‌تان!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *